Czy nowy Fundusz Mieszkań na Wynajem rozrusza rynek najmu w Polsce?

Czy nowy Fundusz Mieszkań na Wynajem rozrusza rynek najmu w Polsce?
Opublikowany: piątek, 14 listopada 2014 // Wyświetlony: 193

Posiadanie przytulnego mieszkania to dla wielu z nas wciąż marzenie. Żeby zasiąść wygodnie w fotelu we własnym mieszkaniu należy przejść trudną drogę, zwłaszcza jak brakuje pieniędzy. Dla osób, jakie nie posiadają zdolności kredytowej ani pieniędzy na wynajem mieszkania w zwykłych cenach, rusza Fundusz Mieszkań na Wynajem. Najprościej mówiąc, powstał on w celu popularyzacji najmu w Polsce, dla ludzi, których nie stać na zakup mieszkania na kredyt.

Za funduszem stoi Bank Gospodarstwa Krajowego, jaki planuje budowę dwudziestu tysięcy mieszkań w sześciu dużych miastach w Polsce. Są to: Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź a także Gdańsk. Jedynym wymogiem, jaki musi spełniać najemca jest posiadanie zdolności do opłacania czynszu. Jednak wciąż nie wiadomo, ile właściwie taki czynsz będzie wynosił. Umowę będzie można zawrzeć na okres minimum jednego roku, maksymalnie natomiast do dziesięciu lat.

Program rusza niebawem, gdy dojdzie do ugody między BGK a deweloperami. Możliwe jest, że mnóstwo mieszkań będzie musiało powstać od zera, co może opóźnić rozpoczęcie programu. Na budowę nowych mieszkań zaplanowano przeznaczyć pięć miliardów złotych. Fundusz Mieszkań na Wynajem ma uświadomić wielu Polakom, że wynajem lokalu może być opłacalny. Nowe mieszkania i niskie czynsze mogą być lepszym powodem przekonującym do najmu niż posiadanie własnej nieruchomości.

wstecz

Podobne artykuły: