Techniki docieplania poddasza i ścian

Techniki docieplania poddasza i ścian
Opublikowany: środa, 09 marca 2016 // Wyświetlony: 167

Użytkownicy domów jak również mieszkań mają coraz to konkretniejsze przekonanie, że dobre docieplenia domu mogą przynieść nie tylko doskonalszy luksus funkcjonowania przez ciepło, jakie skończy szczególnie szybko umykać przez ściany czy poddasze ale także przyniosą korzyści w formie oszczędności przez obniżenie wydatków dogrzania domu.

Comiesięczne rachunki za ocieplanie mieszkań szczególnie zimą są bardzo wielkie, nikt nie lubi mieszkać w wnętrzach w których nie ma koło 20 stopni ciepła ani nawet powracać z pracy i wyczekiwać długimi godzinami żeby w pomieszczeniu w końcu było ciepło oraz przytulnie. Całodobowe docieplanie domu to ogromny wydatek, jednakże bez problemu możemy zmniejszyć ten rachunek decydując się na docieplenia poddasza pianką jak również docieplenia ścian.

Bez wątpienia decyzja o dociepleniu jest niezwykle istotna, jednakże także ważny jest wybór samego systemu docieplenia domu.

Na rynku wyróżniamy trzy główne metody dociepleń:

 • Docieplenia styropianem
 • Docieplenia wełną mineralną
 • Docieplenia natryskowe za pomocą pianki poliuretanowej

Najnowszym oraz szczególnie dobrą formą współcześnie jest ta ostatnia technika czyli docieplenia poddasza oraz ścian za pomocą pianki poliuretanowej. Pozostałe metody z każdym rokiem są coraz rzadziej stosowane i powoli zaczynają trafiać do lamusa. Właściwie jednym z elementów, który sprawia, że wiele osób wciąż decyduje się na docieplenia wełną mineralną lub też styropianem jest fakt, że wiele spółek, tylko takie docieplenia ma w ofercie a instytucji, jakie nauczyły się docieplać formą natryskową jest ciągle mało na krajowym rynku.

Dlaczego docieplania poddaszy jak również ścian systemem pianki poliuretanowej jest tak efektywny?

Otóż przy docieplaniu najistotniejszym parametrem jest wskaźnik U czyli wskaźnik przejmowania ciepła. Wartość ta dla:

 1. wełny mineralnej stanowi 1,8
 2. styropianu stanowi 1,6
 3. pianki poliuretanowej wynosi: 1,0

Jak dostrzegamy wskaźnik tenże jest niemal podwójnie lepszy wykorzystując piankę od innych metod a to nie koniec korzyści owej metody. Następnymi walorami jest błyskawiczny montaż, bardzo niska waga docieplenia, długi okres gwarancji jak również przystosowanie jej dla uczuleniowców. Należałoby zaznaczyć również, że koszt pianki poliuretanowej jak również montażu jest zbliżony do innych technik, zatem jeśli szukasz dobrej strategii docieplenia, koniecznie zastanów się nad dociepleniem natryskowym.

wstecz

Podobne artykuły:

 • Plusy posiadania własnego domu

  Wiele młodych małżeństw korzysta z możliwości wzięcia kredytu na budowę czy też kupno własnego domu. I jest to bardzo dobre rozwiązanie. Ratę kredytu będziemy spłacać co miesiąc, jednak będziemy posiadać dom na własność, z którego nikt nie będ...
 • Powstaje coraz to więcej przedsiębiorstw budowlanych

  Z roku na rok powstaje coraz więcej przedsiębiorstw budowlanych, co za tym idzie czas najwyższy chyba już kończyć o wszechobecnym kryzysie w tej branży. Naturalnie wpływ na taki stan rzeczy ma kilka niesłychanie ważnych czynników, jakie bez...