Techniki docieplania poddasza i ścian

Techniki docieplania poddasza i ścian
Opublikowany: środa, 09 marca 2016 // Wyświetlony: 134

Użytkownicy domów jak również mieszkań posiadają coraz to większe przekonanie, że dobre docieplenia mieszkania mogą przynieść nie tylko lepszy luksus funkcjonowania poprzez ciepło, które przestanie niezwykle szybko uciekać poprzez ściany czy poddasze ale również przyniosą korzyści w postaci oszczędności poprzez obniżenie kosztów dogrzania mieszkania.

Comiesięczne rachunki za ocieplanie domów zwłaszcza zimą są niesamowicie ogromne, nikt nie lubi mieszkać w pomieszczeniach w jakich nie ma koło 20 stopni ciepła ani nawet powracać z pracy i czekać długimi godzinami żeby w domu w końcu było ciepło i przytulnie. Całodobowe docieplanie mieszkania to duży wydatek, jednakże bez problemu możemy obniżyć ten rachunek decydując się na docieplenia poddasza pianką jak również docieplenia ścian.

Bez wątpienia decyzja o dociepleniu jest bardzo istotna, jednakże również ważny jest wybór samego systemu docieplenia mieszkania.

Na rynku wyróżniamy trzy główne formy dociepleń:

 • Docieplenia styropianem
 • Docieplenia wełną mineralną
 • Docieplenia natryskowe za współpracą pianki poliuretanowej

Najnowszym i szczególnie dobrą techniką obecnie jest ta ostatnia forma czyli docieplenia poddasza i ścian za współpracą pianki poliuretanowej. Inne techniki z każdym rokiem są coraz rzadziej stosowane i stopniowo rozpoczynają trafiać do lamusa. Właściwie jednym z czynników, który sprawia, że sporo osób ciągle decyduje się na docieplenia wełną mineralną lub też styropianem jest fakt, że wiele spółek, jedynie takie docieplenia posiada w ofercie a spółek, które nauczyły się docieplać techniką natryskową jest ciągle mało na polskim rynku.

Dlaczego docieplania poddaszy jak również ścian systemem pianki poliuretanowej jest tak skuteczny?

Mianowicie przy docieplaniu najistotniejszym parametrem jest współczynnik U inaczej współczynnik przenikania ciepła. Liczba ta dla:

 1. wełny mineralnej wynosi 1,8
 2. styropianu wynosi 1,6
 3. pianki poliuretanowej wynosi: 1,0

Jak zauważamy współczynnik tenże jest niemal dwukrotnie doskonalszy stosując piankę od innych technik a to nie koniec korzyści owej techniki. Następnymi atutami jest błyskawiczny montaż, bardzo mała waga docieplenia, długotrwały okres gwarancji jak również dostosowanie jej dla uczuleniowców. Należałoby zaznaczyć również, że koszt pianki poliuretanowej jak również montażu jest podobny do innych technik, dlatego jeżeli szukasz skutecznej techniki docieplenia, koniecznie zastanów się nad dociepleniem natryskowym.

wstecz

Podobne artykuły:

 • Jak odpowiednio dobrać płytki?

  Niewielu deweloperów wykańczając toaletę, decyduje się na jej zaplanowanie jak również zatrudnienie projektanta wnętrz. Zwykle jest tak, że właściciele sami planują swoje toalety, co zwykle powoduje wiele przyjemności. Występują takż...
 • Czy warto pracować w agencji prasowej?

  Pracować jako dziennikarz dla dużej i rozpoznawalnej instytucji, dla wielu to szczyt marzeń. Warto jednak zastanowić się, czy warto wspinać się na ten szczyt. Ten tekst przybliży trochę to, jak wygląda taka praca. Przede wszystkim jest ciekawie. Prac...
 • Idealny wystrój dla małego mieszkania

  Stworzenie interesującej i równocześnie użytecznej aranżacji wnętrza to spore wyzwanie, szczególnie dla osoby, które nie ma dużego doświadczenia w tej dziedzinie. Wyzwanie staje się jeszcze większe, gdy mieszkanie jestmałe. Z...